Češi vyrazili na nákupy nemovitostí za hranice

Datum: 23.6.2022
Osmačtyřicetiletý olomoucký podnikatel Josef Tobiáš investoval během posledních dvou let celkem do tří zahraničních nemovitostí. Jeden apartmán koupil na Slovensku, druhý v Gruzii a k tomu si pořídil ještě vilku u moře na Sardinii. Jak říká, chce, aby ho výnos z pronájmu nemovitostí živil v důchodu, do kterého hodlá jít tento prodejce garážových vrat, automatických bran a dveří už za sedm let. Podobně jako Tobiáš uvažuje i spousta Čechů s nadprůměrnými příjmy. Podle průzkumu Asociace českých stavebních spořitelen se skoro třetina lidí v Česku vydělávajících více než 60 tisíc korun čistého měsíčně poohlíží po nákupu nemovitostí v zahraničí. Především v zemích, jako jsou Chorvatsko, Itálie, Španělsko nebo například Řecko. Láká je nejen tamní teplé podnebí, ale často relativně příznivé ceny (přinejmenším v porovnání s těmi českými) a rovněž snaha ochránit peníze před rychle rostoucí inflací. Jak obtížné je ale vlastně koupit dům či byt v zahraničí, jaká rizika se s tím pojí a v jakých zemích se to aktuálně nejvíc vyplatí?

Detail článku zde ...

Koupě bytu nebo vily v Chorvatsku je vzrušující věc

Datum: 8.6.2022
Chorvatsko je jednou z nejlepších evropských destinací pro druhé bydlení. Mezinárodní zájem přitahuje svými krásnými plážemi, vinicemi a nejčlenitějším pobřežím na světě. Koupě nemovitosti v Chorvatsku je vzrušující, ale v žádném případě to není až tak těžké. Vše od místní ekonomiky přes vaše finance až po trh s nemovitostmi v Chorvatsku ovlivní, jakou nemovitost koupíte a kolik to stojí. Pokud jde o náklady na bydlení, Chorvatsko je levnější než 54 % zemí světa. Čím více budete vědět o aktuálních nemovitostních trendech v Chorvatsku a o procesu koupě nemovitosti, tím lépe se budete moci orientovat při výběru.

Detail článku zde ...

Nárůst cen bytů a domů v EU

Datum: 18.2.2022
Brusel - Ceny obytných nemovitostí, tedy bytů a domů, se v Evropské unii od roku 2010 do třetího čtvrtletí loni zvýšily zhruba o 39 procent. Ve své zprávě to oznámil statistický úřad Eurostat. V České republice růst za toto období dosahuje téměř 100 procent, v Estonsku či Maďarsku je ale ještě vyšší. Ceny nájmů rostly pomaleji.

Detail článku zde ...

Do Dubrovníku rychleji aneb příští léto na chorvatský poloostrov Pelješac již po novém mostě

Datum: 9.12.2021
Hrubá stavba mostu na chorvatský poloostrov Pelješac byla letos dokončena. Již od příštího léta umožní cestu bez nutnosti jet přes bosenské území. Most spojil přes Jaderské moře dvě části jižní Dalmácie, které od rozpadu Jugoslávie rozděluje úzký pobřežní pás náležející Bosně a Hercegovině. Most překlene Malostonský záliv a spojí ho se zbytkem pevniny u města Komarna.

Detail článku zde ...

Pandemie koronaviru podnítila mezi cizinci dychtivost po koupi nemovitostí v Řecku

Datum: 28.5.2021
Řecko si prošlo pandemií koronaviru relativně bez újmy. V současnosti Řekové doufají, že přivítají zpět turisty, ačkoli se cizinci čím dál tím víc rozhlížejí po výběru bydlení nebo investiční nemovitosti u moře. Pandemie COVIDu-19 sice zasadila řeckému turizmu úděsnou ránu, ale také zaznamenala svůj přínos pro mnoho evropských „home hunters“, neboli mistrů ve vyhledávání bydlení, čímž v krátké době proměnila tuto prosluněnou zemi a její ostrovy v největší trh s nemovitostmi.

Detail článku zde ...

Meziroční změna cen bytů a domů ve 3. čtvrtletí 2020

Datum: 25.1.2021
Meziroční růst cen domů a bytů v Česku ve třetím čtvrtletí loňského roku zrychlil na 8,4 procenta, o čtvrtletí dřív se ceny zvýšily o 7,8 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst pátý nejvyšší, na konci června byl šestý. V porovnání s druhým čtvrtletím se ceny zvýšily o 2,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat. V EU ceny meziročně vzrostly v průměru o 5,2 procenta.

Detail článku zde ...

Meziroční změna cen bytů a domů v 1. čtvrtletí 2020

Datum: 3.8.2020
Meziroční růst cen domů a bytů v Chorvatsku v prvním čtvrtletí 2020 zrychlil na 9,1 procenta. Mezi zeměmi Evropské unie byl růst osmý nejvyšší, stejně jako na konci loňského roku. Vyplývá to z údajů, které minulý týden zveřejnil evropský statistický úřad Eurostat.

Detail článku zde ...

Tržní nabídka - aneb 10 věcí, které kupující potřebuje vědět

Datum: 13.7.2020
O dnešním aktivním a narůstajícím trhu s nemovitostmi můžeme říct, že je v současné době výhodnější pro prodávající. Poslední dva roky ceny chorvatských nemovitostí stoupají, ale nabídka je limitována, což je zajisté nepříjemností pro kupující. Vytvořil se přebytek poptávky po menších residenčních nemovitostech o ploše do 80 m2 a mnoho kupujících tak čeká na to, až se na trhu objeví ta „správná“ nemovitost za reálnou cenu. Když se tohle stane, kupující často soupeří o vybranou nemovitost, a to vede ke zklamání a frustraci mnoha z nich, protože jim jejich nemovitost „utekla“.

Detail článku zde ...

Jak správně připravit Vaši nemovitost k fotografování?

Datum: 16.6.2020
Prodej Vaší nemovitosti je stejný jako prodej jakéhokoli jiného produktu. Produkt, čili v tomto případě apartmán nebo dům, musí být řádně uveden na trh, aby potenciálního klienta zaujal. Lidé si zakládají na vizuálním vjemu, takže jednou ze stěžejních obchodních domén je udělat produkt nebo prostor k bydlení vizuálně přívětivým. A bezesporu lze toho dosáhnout kvalitními a oku lahodícími fotografiemi. Ve snaze vytvořit opravdu skvělou fotografii a zaujmout klienta, je nezbytné řádně připravit nemovitost před příchodem fotografa. Je velice důležité vyčlenit si dostatek času na přípravu a aranžmá nemovitosti tak, aby měl fotograf příležitost nafotit Váš domov ve stylu moderního bydlení jako z hotelového katalogu.

Detail článku zde ...

Je lepší koupit hotovou nemovitost nebo si ji nechat postavit?

Datum: 4.2.2020
Na okouzlující Mallorce nově přinášíme našim klientům možnost výstavby vily na klíč. Naše společnost navázala spolupráci s místním specialistou na výstavbu nových domů podle individuálních potřeb zákazníků. Při intenzivním vyhledávání nemovitosti je pravděpodobné, že v součinnosti s jedním nebo více realitními agenty po určité době najdete nemovitost, která více méně vyhovuje vašim představám a požadavkům na vlastní užívání nebo koresponduje s vašimi obchodními záměry.

Detail článku zde ...